Kavrama ve Volant Revizyonu

Yeni nesil araçlarda kullanılan DMF (Çift Kütleli Volant) veya genel olarak bilinen ismi ile Yaylı Volant revizyonunu Üretici firmaların öngördüğü standart ve belirtilen spekt değerleri içerisinde yapmaktayız. Ayrıca firmamız bünyesinde kavrama revizyonları (Dual Clutch) garantili olarak yapılmaktadır. Genel bilinen adı ile yağlı ve/veya kuru kavrama revizyonları Üretici firmaların belirlemiş olduğu spekt değerleri içerisinde Revizyonları yapıldıktan sonra Test işlemleri yapılarak oluşan aşınma ve arızalar giderilmektedir.

Revizyon yapılan tüm volanların yay perçin vb detay parçaları değiştirilerek sıfır parça ile aynı ömürde çalışması sağlanır. Yanma oluşan yüzeyler sıfır bir parça ile aynı yüzey prüzlülük değerlerinde işlenerek komple revizyon yapılmaktadır.

Titreme, balata yanması, ses ,vites geçişlerinde vuruntu gibi birçok şikayet ile sökülen kavramalar öncelikle doğru arıza tespiti yapıldıktan sonra,Kavrama sistemi içerisinde bulunan piston, balata,pleyd ve yay gibi detay parçalar değişimi yapılarak sıfır parça ile eşdeğer özellikler ve aynı ömürde kullanılacak şekilde revizyonu yapılmaktadır.